Canal+

„Canal+” to pierwsza polska płatna stacja telewizyjna, należąca do francuskiej sieci telewizyjnej. Nadawanie rozpoczęła w 1995 roku.  Jest telewizją satelitarną, dostępną na platformie nc+ oraz w internecie. Obecnie w swojej ofercie posiada 9 kanałów z „Canal+” w nazwie, będących niejako kolejnymi „członkami rodziny”. Oferuje programy dokumentalne, seriale, filmy, transmituje wydarzenia kulturalne oraz sportowe.

Transmisje sportowe stanowią spory procent programu. Możemy obejrzeć mecze piłki nożnej z najlepszych lig świata, takich jak Premier League, LaLiga, Bundesliga, które przyciągają wielu kibiców, mogących na żywo oglądać swoich idoli w akcji. Dzięki takiej ofercie możemy w Polsce zobaczyć starcia takich gigantów jak Real Madryt z FC Barceloną, Bayern Monachium z Borussią Dortmund czy wielką bitwę o Anglię między Manchesterem United a FC Liverpool. Od wielu lat w ofercie sportowej są również mecze Polskiej Ekstraklasy (LOTTO Ekstraklasa). Transmisje tych meczów stacja uważa za swój kluczowy produkt. Warto dodać, że „Canal+” od lat sponsoruje Polską Ekstraklasę i przyczynia się do zwiększenia jej popularności.Transmisje są zawsze na bardzo wysokim poziomie, a magazyny sportowe są niezwykle ciekawie przygotowane. Wielka w tym zasługa dziennikarzy sportowych pracujących w tej stacji.

Oprócz meczy piłki nożnej możemy obejrzeć transmisje zawodów lekkoatletycznych, walk bokserskich, czy też wyścigów żużlowych. Zobaczymy tam również mecze najlepszej ligi świata w koszykówce – NBA. Fani tenisa także znajdą coś dla siebie.